SKANING LASEROWY 3D

Skaning laserowy jest to nowoczesna technologia pomiarowa, która pozwala na bezkontaktowe wyznaczenie współrzędnych przestrzennych (XYZ) z milimetrową dokładnością i niezwykłą szybkością (976 000 punktów na sekundę) . Sprzęt jakim dysponujemy to Faro Focus 3D Sensor.

 

faro1

faro2

faro3

Jest to bardzo szybki i kompaktowy skaner 3D umożliwiający tworzenie precyzyjnych i szczegółowych „chmur punktów”. Chmura składa się z milionów kolorowych trójwymiarowych punktów pomiarowych i jest dokładną cyfrową kopią istniejącego stanu rzeczy.

 

skaning_

 

Dzięki skanowaniu laserowemu 3D można odwzorować nawet najbardziej skomplikowany obiekt przemysłowy czy architektoniczny. Jest to najbardziej wydajna metoda tworzenia trójwymiarowej dokumentacji, budynków, zakładów i obiektów przemysłowych, obiektów zabytkowych i sakralnych, elementów konstrukcyjnych, elewacji, wykopów i wielu innych skomplikowanych obiektów. Technologia skanowania laserowego pozwala na podstawie skanów zbudować kompletny model 3D dostosowany do środowiska CAD.

Dzięki wbudowanemu aparatowi cyfrowemu równocześnie z skanowaniem zbierana jest kompletna dokumentacja fotograficzna obiektu, którą można później w prosty sposób nałożyć na „chmurę punktów” jako teksturę.

Filmy z naszych pomiarów metodą skaningu laserowego 3D -> KLIKNIJ